Blog

Aktuálne informácie o dopravcoch

15. 12. 2022, 15:00

Vážení klienti,

aj keď robíme maximum pre zabezpečenie najlepšej kvality prepravy vášho tovaru, niekedy nastanú nepredvídané situácie, ktorým nevieme zabrániť.

Či už ide o extrémne počasie, meškanie zásielok či sezónne príplatky, nižšie nájdete všetky dostupné informácie o aktuálnych opatreniach našich prepravných partnerov v zahraničí.

Posledná úprava 15. 12. 2022, 16:00
KrajinaDopravcaAktuálne informácie
Litva, Lotyšsko, EstónskoLitovská poštaOd 8. 8. 2022 spúšťame doručovanie cez Litovskú poštu, a to rovno do 3 krajín! V celom Pobaltí vám tak spoločne s Litovskou poštou ponúkneme doručenie na adresu (home delivery) a v Litve bude dostupná aj služba doručenie do samoobslužných boxov.
UkrajinaMeest, Nova PoshtaOd 29. 7. 2022 môžete s nami opäť posielať zásielky na územie Ukrajiny. Vzhľadom k vojnovému stavu v tomto štáte, má však doručovanie isté obmedzenia a dochádza k niekoľkým zmenám. Vzhľadom na situáciu došlo k navýšeniu cien colných služieb. Zároveň upozorňujeme na zmeny v cenníku colných príplatkov. Prehľad najdôležitejších informácií nájdete tu.
RuskoRuská poštaUpozorňujeme, že doručovanie zásielok do Ruska je až do odvolania pozastavené.
PoľskoPoľská pošta

Od 8. septembra 2022 už nie je k dispozícii možnosť platiť na dobierku pri vyzdvihnutí balíka na odberných miestach Poľskej pošty.

FrancúzskoColissimoPri zásielkach doručovaných na adresu cez francúzskeho dopravcu Colissimo môžete využívať službu doručenie oproti podpisu aj v našej klientskej sekcii.
ChorvátskoChorvátska poštaOd 1.júla 2022 máme v Chorvátsku novú spätnú adresu pre posielanie zásielok: Packeta International s.r.o – HR post (NSC), Kód pre spätné zásielky, Poštanska 9, 10410 Velika Gorica
ŠpanielskoCorreosŠpanielsky dopravca Correos (ID 4638) zaviedol bezkontaktné doručovanie. Čo to znamená? Kuriéri od príjemcov nevyžadujú podpísanie dokladu o prevzatí zásielky.

Prosím, vezmite tieto informácie na vedomie a informujte svojich zákazníkov.


Zdieľať:

Rubriky