Blog

Aktuálne informácie o dopravcoch

19. 4. 2023, 14:00

Vážení klienti,

aj keď robíme maximum pre zabezpečenie najlepšej kvality prepravy vášho tovaru, niekedy nastanú nepredvídané situácie, ktorým nevieme zabrániť.

Či už ide o extrémne počasie, meškanie zásielok či sezónne príplatky, nižšie nájdete všetky dostupné informácie o aktuálnych opatreniach našich prepravných partnerov v zahraničí.

Posledná úprava 19. 4. 2023, 16:00
KrajinaDopravcaAktuálne informácie
Litva, Lotyšsko, EstónskoLitovská poštaOd 8. 8. 2022 spúšťame doručovanie cez Litovskú poštu, a to rovno do 3 krajín! V celom Pobaltí vám tak spoločne s Litovskou poštou ponúkneme doručenie na adresu (home delivery) a v Litve bude dostupná aj služba doručenie do samoobslužných boxov.
UkrajinaMeest, Nova PoshtaOd 29. 7. 2022 môžete s nami opäť posielať zásielky na územie Ukrajiny. Vzhľadom k vojnovému stavu v tomto štáte, má však doručovanie isté obmedzenia a dochádza k niekoľkým zmenám. Vzhľadom na situáciu došlo k navýšeniu cien colných služieb. Zároveň upozorňujeme na zmeny v cenníku colných príplatkov. Prehľad najdôležitejších informácií nájdete tu.
FínskoPostNord

Dočasne pozastavené doručovanie do výdajných miest FI PostNord PP (ID 4828) bolo znovu spustené 18. apríla 2023 a je opäť plne k dispozícii.

Veľká Británia + ÍrskoFedEx

Od 12. apríla 2023 sme začali doručovať do Veľkej Británie a Írska so spoločnosťou FedEx a ponúkame 2 nové služby: FedEx International Connect Plus (FICP) a FedEx International Priority (FIP).

FrancúzskoColis PrivéPri zásielkach doručovaných na adresu cez francúzskeho dopravcu Colis Privé môžete využívať službu doručenie oproti podpisu od 17. apríla 2023.
RakúskoDPDOd 7. marca 2023 je deaktivovaná možnosť posielania zásielok na dobierku prostredníctvom tohto dopravcu. 
MaďarskoFáma FutárS účinnosťou od 13.1.2023 ukončujeme spoluprácu s dopravcom Fáma Futár v Maďarsku.

Prosím, vezmite tieto informácie na vedomie a informujte svojich zákazníkov.


Zdieľať:

Rubriky