Blog

Zásielkovňa prepravila na Slovensku v roku 2019 takmer 4 milióny zásielok

14. 2. 2020, 17:22

Zákazníci sú stále náročnejší. Zásielky si chcú nechať doručovať spôsobom, v čase a na miesta, ktoré im práve vyhovujú. Trend potvrdzujú aj ekonomické výsledky spoločnosti Packeta, ktorá
na Slovensku pôsobí pod značkou Zásielkovňa. V roku 2019 sa jej podarilo prekonať niekoľko mét, mnohé dokonca dvojnásobne, a potvrdila tak pozíciu lídra v sektore e-commerce.

Podľa predbežných čísel dosiahol počet prepravených zásielok skupiny Packeta viac ako
19 miliónov kusov, čo je medziročný nárast o 84 %. Na Slovensku prepravila Zásielkovňa takmer 4 milióny zásielok. To znamená medziročný nárast o viac ako 100 %, pričom počet výdajných miest sa taktiež zdvojnásobil, a to na súčasných 700. Ich obľúbenosť potvrdili aj zákazníci Zásielkovne, pretože viac ako polovica prepravených zásielok bola doručená práve na výdajné miesta.

Zásielkovňa potvrdzuje rolu lídra a inovátora

„Za uplynulý rok sme dosiahli množstvo prelomových, inovatívnych a historických okamihov. Náš skvelý tím sa rozrástol z 95 na 250 zamestnancov. Opäť sme potvrdili, že sme nielen najrýchlejšie rastúca firma na našom trhu v sektore, ale patríme aj medzi TOP zamestnávateľov. V ankete Najzamestnávateľ 2019, ktorú organizuje Profesia.sk, sme získali 3. miesto v kategórii Doprava a logistika. Veľmi nás teší, že sme prišli s inovatívnou službou Medzi Nami a mobilnou aplikáciou, ktoré sú na našom trhu vôbec prvé vo svojom segmente,“
bilancuje rok Alexander Jančo, CEO Zásielkovňa.

Zásielkovňa potvrdila rolu priekopníka aj spustením služby Medzi Nami. Vstúpila do úplne nového trhového segmentu. Zákazníci si prostredníctvom služby môžu slobodne posielať zásielky medzi sebou. Záleží iba na nich, kedy zásielku podajú a kedy a kde si ju príjemca preberie.

Služba a s ňou spojená aplikácia sú na Slovensku natoľko atraktívne, že sa v ankete Mobil roka 2019 uchádzajú o titul v kategórii Aplikácia roka 2019. Hlasovať je možné do 17. 2. 2020 na webe: https://mobilroka.sk/2019

„Zákazníci si službu „Medzi Nami“ skutočne obľúbili. Od mája minulého roku bolo na Slovensku a v Čechách prepravených takmer 400 000 zásielok a mobilnú aplikáciu si stiahlo skoro 210 000 ľudí,“
sumarizuje Simona Kijonková, CEO skupiny Packeta a dodáva:

„Skupina Packeta pred Vianocami zlomila historickú hranicu a za jediný deň sme prepravili 379 000 zásielok.“

 

Rok 2020 bude v znamení automatizácie a expanzie

Skupina Packeta má už viac ako 4 000 výdajných miest a ich počet bude stúpať. Jej medziročný obrat dosiahol takmer 51,45 miliónov eur, čo je nárast o 60 %. Za minulý kalendárny rok prepravila tovar v celkovej hodnote úctyhodných 1,129 miliardy eur.

Packeta v ČR úspešne pokračovala v inovačných procesoch. Ako prvá firma v strednej a východnej Európe ponúkla zákazníkom robotické výdajné miesto Z-BOT. Od júla 2019 spustila Zásielkovňa prepravu tovaru do všetkých krajín EÚ a do Ruska, Ukrajiny a Švajčiarska. Zásielkovňa sa rozhodla investovať do kúpy nového depa, aby držala kvalitu poskytovaných služieb aj do budúcnosti.

Aj v roku 2020 budú hlavným motorom rastu skupiny inovácie. Packeta investuje do oblasti vývoja nových technológií stovky tisíc eur. Má ambíciu vstúpiť do nových segmentov trhu, expandovať v existujúcich krajinách a spustiť prepravu do nových štátov.

Už v prvom kvartáli 2020 chce spustiť projekt doručovania do kufra a prepravu do USA. V rámci stratégie čaká Zásielkovňu spustenie prepravy do Dubaja a na Stredný východ, rozvoj P2P (peer 2 peer) platformy v rámci kuriérskej služby Zavezu, ktorú skupina Packeta kúpila. Už od začiatku roka 2020 Zásielkovňa intenzívne pracuje na dokončení množstva projektov v oblasti robotizácie a automatizácie výdajných miest.


Zdieľať:

Rubriky