PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE O PHISHING PRAKTIKÁCH

Nenechajte sa nachytať!
Podvodné webové stránky

PRÍBEH Z PRAXE

Zamilovala som sa do jedných topánok, ktoré všade stáli necelých 100 Eur. A potom som ich na jednom e-shope našla za 30 Eur! No totálna radosť! Teda až dovtedy, kým ani po mesiaci topánky nedorazili... Chcela som e-shopu napísať, ale na webe chýbali kontaktné údaje. Uznávam, malo mi byť divné už to, že všetky texty na webe boli písané tak zvláštne a bez diakritiky.

Alena N.
32 rokov

Podvodné webové stránky

Naša oficiálna webová stránka je www.packeta.sk. Pred vykonaním platby si vždy overte, že je názov domény správny, bez zvláštnych pridaných znakov či písmen, nech sú vaše financie v bezpečí. Ukážky falošných domén môžete vidieť nižšie.

Upozornenie Správnosť domény

Príklady podvodných domén

  • https://packeta-sk

  • https://packota.com

  • https://packetta.su

  • http://packetapobocky.sk

  • https://packeta-sk.zoznam-spay.com/cash86221xxx

  • https://3deal.site/packetaa/info

Akákoľvek internetová doména odlišná od oficiálnej domény spoločnosti Packeta s.r.o. – https://packeta.sk, je podvodná.

Ukázky podvodných stránek

Pozrite sa na ukážky podvodných webových stránok. Ako môžu vyzerať pasce podvodníkov?

Pozrite sa na ukážky podvodných webových stránok. Ako môžu vyzerať pasce podvodníkov?

Pozrite sa na ukážky podvodných webových stránok. Ako môžu vyzerať pasce podvodníkov?

Pozrite sa na ukážky podvodných webových stránok. Ako môžu vyzerať pasce podvodníkov?

5 vecí, na ktoré
si dať v online
vodách pozor

Oficiálna doména www.packeta.sk

Ak už budete riešiť čokoľvek, čo sa týka Packety, vždy si overte, že ste na správnej doméne. Akýkoľvek iný znak alebo písmo v URL adrese znamená, že je niečo zle. Packeta je len jedna!

Podvodné platobné brány

Dvakrát preveruj, raz plať! Nikdy neotvárajte zvláštne odkazy z e-mailov a SMS, ktoré vám prídu z neznámych adries a čísel. Môže sa stať, že vaše platobné údaje budú napadnuté.

Preverte recenzie e-shopu

Držte sa nášho desatora týkajúceho sa preverenia e-shopu. Zbystrite napríklad pri e-shopoch, ktoré v textoch nepožívajú diakritiku. A pozor na podozrivo výhodné ponuky - netradične nízka cena môže byť obyčajná pasca!

Nakupovanie na online bazaroch

Pri nákupoch a predaji buďte ostražití, podvodníci sú tu veľmi aktívni. Vždy si pozrite hodnotenie predávajúceho. Dávajte pozor na falošné odkazy a plaťte ideálne v hotovosti pri prevzatí tovaru.

Verejné Wi-Fi siete

Nikdy nezadávajte údaje k platobnej karte na verejnej Wi-Fi. Cez nezabezpečenú Wi-Fi sieť vás môže sledovať útočník, ktorý môže získať dáta nielen k platobnej karte.

ZDIEĽAJ A ŠÍR

Pošli mame, babke, dedovi či susede a zdieľaj na sociálnych sieťach

Napríklad mailom alebo na instagrame. Sharuj dôležité info na sieťach, urob si printscreeny a pošli to ďalej. Pomôž nám edukovať ľudí, šíriť osvetu a #nedajsanachytat!

Najčastejšie pasce podvodníkov

Ako vyzerajú e-maily či sms od podvodníkov. Pripravili sme si pre vás podrobnejšie stránky, kde nájdete aj aktuálne falošné odkazy či telefónne čísla.

Stali ste sa cieľom internetových rybárov?

Stretli ste sa s podvodným konaním, kedy niekto neprávom využíval logo alebo názov Packety? Dajte nám o tom vedieť! Spoločne tieto prípady dokážeme eliminovať. Sme v tom spolu.